Znamy wyniki!

Z przyjemnością informujemy, że Kapituła Konkursu wyłoniła grono Laureatów IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach – Medi@stery.

Pierwszą nagrodę przyznano pani Joannie Grzechnik (Uniwersytet Jagielloński) za pracę:

„Rola nowych mediów w aktywizacji społeczności lokalnej na przykładzie ruchów miejskich w Krakowie. Studium przypadku: Krakowski Alarm Smogowy” napisaną pod kierunkiem dr hab. Marii Magoskiej.

Drugie miejsce zajął pan Krzysztof Grządzielski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) za pracę:

„Radio Emaus jako przykład medium lokalnego o profilu społeczno-religijnym” napisaną pod kierunkiem prof. Ryszarda Kowalczyka.

Trzecie miejsce zajęła pani Klaudia Kamieniarz (Uniwersytet Warszawski) za pracę:

„Wieczorne programy informacyjne w głównych kanałach telewizyjnych w Polsce. Analiza porównawcza zawartości w I kwartale 2017 r.” napisaną pod kierunkiem prof. Alicji Jaskierni.

Finalistom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom składamy podziękowania za przesłane prace i życzymy wielu sukcesów w dziedzinie medioznawstwa.

Uroczysta Gala wręczenia nagród odbędzie się 13 kwietnia 2018 r. o godz. 12.00 w w Sali Teatralnej budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego (budynek przy nowej siedzibie Rektoratu) Uniwersytetu Gdańskiego.

Laureaci w „Media Biznes Kultura”

Z przyjemnością informujemy, że teksty laureatów I i II edycji Konkursu ukazały się w pierwszym numerze czasopisma naukowego „Media Biznes Kultura”, wydawanym przez Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego w partnerstwie z Zespołem Etyki Słowa przy Radzie Języka Polskiego PAN.

baner-ok-do

Tytuł czasopisma jest bezpośrednim nawiązaniem do nazwy międzynarodowej konferencji naukowej, cyklicznie organizowanej przez gdańskie dziennikarstwo zapraszające do interdyscyplinarnego dyskursu na temat mediów naukowców z kraju i za granicy.

mbk-1-spis-tresci

Znamy wyniki!

Z przyjemnością informujemy, że Kapituła Konkursu wyłoniła grono Laureatów III edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach – Medi@stery.

Pierwszą nagrodę przyznano pani Annie Gronau (Uniwersytet Gdański) za pracę:

„Prezydencka kampania wyborcza w 2015 roku na łamach wybranych tygodników opinii” napisaną pod kierunkiem prof. Dariusza Sikorskiego.

Drugie miejsce zajęła pani Svitlana Ovcharova (Uniwersytet Warszawski) za pracę:

„Telewizja internetowa w służbie demokracji. Studium przypadku niezależnej stacji telewizyjnej na Ukrainie w latach 2013-2014” napisaną pod kierunkiem prof. Alicji Jaskierni.

Trzecie miejsce zajęła pani Marta Demartin (Uniwersytet Gdański) za pracę:

„Selfie – narcystyczne kreowanie wizerunku w internecie czy nowoczesne pojęcie estetyki w fotografii?” napisaną pod kierunkiem prof. Józefa Majewskiego.

Finalistkom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom składamy podziękowania za przesłane prace i życzymy wielu sukcesów w dziedzinie medioznawstwa.

Uroczysta Gala wręczenia nagród odbędzie się 31 marca 2017 r. o godz. 11.30 w auli S207 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.